• strona kontrastowa
    • a

      a

      a

2019-02-15

Zapraszamy do udziału w II Kongresie Czystego Powietrza

Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przypomina, że już 27 lutego 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się II Kongres Czystego Powietrza, organizowany przez Województwo Mazowieckie w porozumieniu z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o.

Wydarzenie stanie się miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Mazowsza.

Wśród tematów, które zostaną poruszone na Kongresie, znajdą się m.in.: program „Czyste Powietrze”, kontrola realizacji uchwał antysmogowych, transgraniczność powietrza i potrzeba współpracy miast i województw, wpływ transportu na jakość powietrza, jak docierać z informacją do mieszkańców, konsolidacja dokumentów na poziomie gminy w zakresie działań na rzecz czystego powietrza. Po raz pierwszy na Kongresie zostanie poruszony także temat zanieczyszczenia hałasem i jego wpływu na życie ludzi.

W spotkaniu będą uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i pracownicy merytoryczni zajmujący się tematyką jakości powietrza. Na kongresie obecni będą również naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz reprezentanci organizacji pozarządowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy Państwa do udziału.

Zgłoszenia online

Program konferencji

Autor:

Wioletta Mikłaszewicz (PZ)

Opublikowano: 2019-02-15

Przez:admin